Dobrze oświetlona posesja sprawia, że czujemy się bezpiecznie i pewnie w swoim domu. Po zmroku nie mamy problemu z dojściem od furtki do drzwi wejściowych, z łatwością znajdziemy klucz i trafimy nim w zamek a ponadto dobrze oświetlony dom odstrasza złodziei, których niestety w dzisiejszych czasach nie brakuje.

Dobrze oświetlona posesja- czyli jakie elementy muszą być widoczne?

Jeśli myślimy o bezpieczeństwie oświetlając dom, to lampy ogrodowe muszą oświetlać takie elementy jak furtka, ścieżka prowadząca od furtki po same drzwi, i oczywiście drzwi wejściowe wraz z schodami. Niektórzy też dbają o to, by tabliczka z numerem domu była oświetlona. Furtkę najlepiej oświetlić montując oprawy na słupkach które otaczają furtkę, strumienie świetlne powinny być nakierowane na klamkę oraz na dzwonek (jeśli go mamy). Musimy też pamiętać o tym, by oświetlona była również ścieżka. Dzięki temu zapobiegniemy wszelkim potknięciom a po zmroku będziemy się poruszać pewniej. Ścieżkę możemy oświetlić za pomocą słupków, wówczas strumień światła będzie padał na drogę z góry, lub z dołu montując oprawy w trawniku. Drzwi wejściowe możemy oświetlić reflektorami, kinkietami czy lampami na wysięgnikach. Należy tu pamiętać o funkcjonalności- światło powinno padać na klamkę, zamek, podest, ale jednocześnie nie powinno razić w oczy wchodzących do domu. Jeśli do naszego domu prowadzą schody, to też musimy pamiętać, by je oświetlić.

Odpowiednio oświetlona posesja sprawi, że poczujemy się naprawdę bezpiecznie w swoim domu a wyjścia po zmroku do ogrodu, będą już tylko przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *