Nie tylko szeroko rozumiana przyszłość ułatwia człowiekowi życie. Są w życiu takie sytuacje, gdy musimy sięgnąć do kart historii, aby móc osiągnąć jakiś teraźniejszy cel.

Zgromadzone w archiwach – zarówno prywatnych, jak i państwowych – dokumenty są prawdziwą skarbnicą wiedzy i informacji na temat przeszłości. Często zawierają też informacje istotne dla jakichś przyszłych wypadków. www.yourrootsinpoland.com/pl ma w swojej ofercie kilka usług, które mogą pomóc nam uporządkować nasze sprawy, korzystając z tego typu dokumentacji.

Mowa tu w pierwszej kolejności o poszukiwaniach własnościowych i spadkowych. Zebranie wszelkiego rodzaju wspomnianych już aktów i dokumentów (zwane kwerendą archiwalną) może być kluczowe m.in.: dla określenia stanu prawnego nieruchomości, czy przeprowadzenia postępowania spadkowego. Nie dotyczy to jednak tylko spraw prywatnych – specjaliści z www.yourrootsinpoland.com/pl równie dobrze mogą odszukać dla nas potrzebne dokumentacje techniczne, mapy, czy różnego rodzaju archiwalne spisy i artykuły naukowe.

Podobnie, przy pomocy kwerendy przeprowadzonej przez www.yourrootsinpoland.com/pl, można starać się o potwierdzenie polskiego obywatelstwa (do trzech pokoleń wstecz), a także o zezwolenie na stały lub tymczasowy pobyt i pracę w Polsce. Jest to o tyle ważne, że sprawy te nierzadko wymagają obeznania w prawie i urzędowych formalnościach, dokładności (przy wypełnianiu licznych pism) oraz sporej dozy cierpliwości – co często jest zbyt przytłaczające dla przeciętnego, niemającego z tym na co dzień styczności, człowieka.

Jeszcze inną usługą oferowaną przez www.yourrootsinpoland.com/pl jest tłumaczenie dokumentów historycznych – z różnych języków i alfabetów. Mowa tu zarówno o zwykłym, nieposiadającym mocy prawnej tłumaczeniu (z komentarzem historycznym), jak również o tym uwierzytelnionym. Tak naprawdę może to być przydatne przy okazji każdej kwerendy, przeprowadzanej w dowolnym celu – wszak wiele starych dokumentów sporządzonych jest w obcych językach, takich jak chociażby łacina, staropolski czy niemiecki; jeszcze inne zapisane są szwabachą lub cyrylicą.

Przykłady sytuacji, w których konieczne jest sięgnięcie do starych zapisków, mnożyć można bez końca. Większość z nich łączy jedno – potrzebne akta powinny być odpowiednio zebrane, uporządkowane i zinterpretowane (a w razie potrzeby również przetłumaczone). Dlatego właśnie warto powierzyć wszystkie te odpowiedzialne zadania doświadczonym specjalistom, takim jak www.yourrootsinpoland.com/pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *