Większość naszych ubrań wierzchnich i różnych akcesoriów przechowywana jest w przedpokoju. I tutaj rodzi się zasadniczy problem. Otóż nie wszystkie nasze rzeczy mieszczą się do szafy, zresztą nie każdy przedpokój pomieści szafę, a pewne ciuchy chcemy mieć zwyczajne pod ręką wychodząc z domu. Co więcej, sytuacja szybko się komplikuje, kiedy z wizytą wpadają znajomi lub rodzina, co sprawia, że szybko powstaje kurtkowy chaos. W zapanowaniu nad bałaganem pomogą nam specjalne meble, jak wieszaki do przedpokoju, które przyjmą na siebie cały ciężar naszych kurtek, płaszczy itd.

Pierwsze pytanie, na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć, wybierając konkretny model wieszaka do przedpokoju, to: do czego będzie on służył?. Jeśli w naszym korytarzu mamy już pojemną szafę na ubrania, prawdopodobnie wystarczy nam tylko kilka ozdobnych haczyków na płaszcze gości oraz ubrania, które nosimy codziennie. Jeśli jednak nasz przedpokój jest tak mały, że nie mieszczą się w nim nawet ubrania i buty domowników, wówczas najlepiej poszukać przemyślanego i funkcjonalnego rozwiązania, które pozwoli nam jak najlepiej wykorzystać dostępne miejsce.

Zagospodarowanie małego korytarza
W takim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się wieszak ścienny do przedpokoju. Model taki pozwoli przetrzymywać najpotrzebniejszą garderobą oraz oferuje miejsce na okrycia wierzchnie naszych gości. Dobrze wybrać konstrukcję z dodatkową półką, na której możemy przechowywać czapki, rękawiczki lub klucze.

Styl
Wieszak z surowego drewna świetnie sprawdzi się w mieszkaniu w stylu skandynawskim, zaś ten o ultranowoczesnym kształcie i intensywnym kolorze będzie idealny do minimalistycznym, nowoczesnego wnętrza. Warto nie traktować korytarza po macoszemu i zadbać o to, aby wszystkie pomieszczenia były ze sobą spójne i tworzyły utrzymaną w jednym stylu całość. Jeśli Twoje wnętrze jest urządzone w stylu klasycznym, wybierz uniwersalny, drewniany wieszak ścienny. Wieszaki z tworzywa sztucznego w mocnych kolorach nadają się do bardziej oryginalnych wnętrz, operujących kontrastami i ciekawymi fakturami. Wieszaki stalowe i chromowane dobrze prezentują się w przestrzeniach urządzonych w stylu loftowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *