Cukry, kawa, alkohol, wszystkie te substancje, które tak bardzo lubimy spożywać, pozostawiają ślad na naszych zębach. W rezultacie nie tylko szybciej się one psują, ale również powodują odbarwienia kości zębowej oraz kamień.

Zabiegi estetyczne

Stomatologia estetyczna Kraków w swojej ofercie posiada pozycje wybielania zębów, usuwania kamienia oraz czyszczenia kości zębowej. Są to nieskomplikowane zabiegi, które skutecznie pomagają w utrzymaniu pięknego wyglądu zębów.

Aby jednak uzębienie wyglądało ładnie, musi być również zdrowe. Słodkie potrawy, kawa i alkohol szkodzą nie tylko na wizerunek, ale również na stan zębów. Stomatolog Kraków nie mówi, że trzeba rezygnować z takich małych przyjemności, ale o tym, aby mieć w nich umiar, a także czyścić zęby po każdym spożyciu podobnych produktów.

Fakt, że dentysta Kraków może wykonać zabiegi estetyczne nie oznacza jeszcze, że się ich podejmie, gdyż najpierw musi określić stan zdrowia jamy ustnej oraz zaleczyć wszelkie ubytki w zębach.

Profilaktyka w leczeniu zębów.

O czynnościach, jakie pomogą nam zapobiegać powstawaniu ubytków w zębach oraz chorobom dziąseł można poczytać na http://www.dentysta-zakopianka.pl. Jest to strona prowadzona przez specjalistów, którzy bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi, gdyż mają świadomość, że pomoże to wielu osobom uniknąć niechcianych wizyt u dentysty.

Profesjonalne podejście do pacjenta wiąże się także z informowaniem go o zagrożeniach płynących ze spożywania słodkich napojów gazowanych oraz zbyt dużej ilości słodyczy. Chcąc zachować zdrowy uśmiech, warto z niektórych tych produktów zrezygnować lub przynajmniej je znacznie ograniczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *