Pierwsza wizyta na strzelnicy dla wielu osób jest stresującym doświadczeniem. Jednak nie taki wilk straszny, jak go malują. Zwłaszcza, że często nasze wyobrażenia o strzelnicach mają się nijak do rzeczywistości. Wybierając odpowiednie miejsce na zdobycie pierwszych doświadczeń na strzelnicy, możemy liczyć na to, ze jednorazowy wypad przerodzi się w prawdziwą pasję. Na mapie Krakowa i jego okolic znajdziemy kilka strzelnic, ale jedna wyróżnia się na tle innych. To Cracow Shooting Academy. Jest odpowiednim miejscem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych strzelców. Dla Polaków i obcokrajowców zainteresowanych krakow shooting experience. Na stronie https://www.shootingcracow.com/en/ znajdziesz więcej informacji na jej temat. Jeśli wybierasz się na strzelnicę po raz pierwszy, musisz pamiętać o następujących kwestiach:

Nikogo nie interesuje, jak złym jesteś strzelcem. Jeśli przestrzegasz zasad bezpieczeństwa, zawsze będziesz mile widziany. Zanim wejdziesz na stanowisko strzeleckie, zapamiętaj trzy zasady. Zawsze trzymaj pistolet wycelowany w bezpiecznym kierunku. Nigdy nie trzymaj palca na spuście, dopóki nie będziesz gotowy do oddania strzału. Broń nie może być odbezpieczona aż do momentu użycia.

Nie spodziewaj się, ze od razu zdobędziesz umiejętności strzeleckie na najwyższym poziomie. Oczywiście, jak w każdej dziedzinie, istnieje coś takiego, jak wrodzone umiejętności, ale większość ludzi potrzebuje czasu, instrukcji i praktyki, aby uzyskać dobre wyniki.

Będąc na strzelnicy korzystaj z wiedzy doświadczenia pracujących tu instruktorów. Oni wiedzą wszystko lub prawie wszystko na temat zasad bezpiecznego użycia broni, prawidłowej postawy podczas strzelania czy określonych technik strzeleckich.
Dźwięk wystrzałów jest głośniejszy niż myślisz, szczególnie, jeśli znajdujesz się w krytej strzelnicy. Filmy i telewizja nie przedstawiają tego zbyt dobrze. Będziesz w stanie poczuć wibracje dźwiękowe niemal tak dobrze, jak je słyszysz i to normalne, że na początku będziesz podskakiwać przy każdym wystrzale. Pamiętaj, że wystrzał jest wystarczająco głośny, aby z czasem spowodować uszkodzenie słuchu. Dlatego tak ważne w czasie treningu jest noszenie specjalnych nauszników zaprojektowanych do strzelania.

Źródło: https://www.shootingcracow.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *