Zakładając sklep internetowy będziemy musieli przemyśleć także jakiego systemu płatniczego online użyjemy. Każdy kto chce połączyć swoją stronę internetową z systemem płatności internetowych stoi przed trudnym zadaniem. Jest wiele firm oferujących takie usługi: przelewy24, DotPay, Transweruj.pl, Payu, PayByNet, PayLane, eCard, Homepey. Znacząca większość usługodawców płatności realizowanych online używa tzw. konto przejściowe, gdzie lądują pieniądze klienta. Dopiero potem można zlecać dokonywanie przelewów na konto firmy. Przelewy te mogą być dokonywane w różnym czasie. Tutaj skupimy się na porównaniu dwóch systemów płatności internetowych PayU i DotPay.

Jakie formy płatności realizuje PayU czy Dotpay?

Formy płatności, które realizuje Dotpay są następujące: przelewy internetowe, karty Visa, MasterCard, przekazy bankowe i pocztowe, płatności przez telefon. Jeśli chodzi o koszty i prowizje to trzeba zaznaczyć, że są one uzgadniane indywidualnie z konsultantem, przy czym obowiązuje system prowizji. Jeśli chodzi o dostęp do środków to nie ma tu jakichkolwiek ograniczeń, sprzedawca wybiera środki wtedy, kiedy chce, nie musi przekraczać ustalonej minimalnej kwoty od której będzie mógł wypłacić pieniądze. Jeśli chodzi o PayU tutaj występują takie formy płatności jak: przelew elektroniczny, przelew bankowy, karta płatnicza, e-raty, SMS, premium, płatności mobilne, płatności cykliczne, e-Wallet, PayPal itd. Wszystkie koszty i prowizje są uzgadniane indywidualnie z konsultantem. Tu również nie mamy minimalnej kwoty wypłaty, sprzedawca wybiera pieniądze wtedy kiedy chce.
Warto zdecydować się na taki system płatniczy, który będzie atrakcyjny zarówno dla nas jak i dla naszego klienta. System musi być bezpieczny i prosty w obsłudze. To dwie rzeczy na które między innymi będziemy musieli zwrócić uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *