Jedną z podstawowych zasad, którymi należy kierować się wybierając sprzęt do solarium jest bezpieczeństwo naszych klientów. Tymczasem na rynku dostępnych jest wiele lamp o rozmaitych parametrach. Niektóre z nich mogą okazać się zbyt mocne dla każdego rodzaju skóry.

Na wybór lampy powinien mieć wpływ szereg czynników takich, jak grupa klientów korzystających z konkretnego urządzenia, efekty, których oczekują osoby opalające się w naszym solarium oraz zalecenia producenta, na które bardzo często nie zawracamy uwagi. Dosyć istotna jest także konstrukcja samego urządzenia oraz takie aspekty, jak ilość lamp, odległość między nimi czy odległość dzieląca lampę i ciała osoby opalającej się. Niezmiernie ważne jest właściwe dobranie czasu zabiegu dla różnych rodzajów lamp.

Dwa podstawowe rodzaje lamp to lampy niskociśnieniowe, czyli świetlówki fluorescencyjne oraz lampy wysokociśnieniowe. Zdecydowana większość urządzeń do opalania posiada zarówno jeden, jak i drugi typ lamp. Lampy wysokociśnieniowe są mocniejsze, gdyż są w stanie wyemitować większą dawkę promieniowania UV. Najczęściej znajdują zastosowanie przy opalaniu twarzy.

Nie zapominajmy także o jednym z kluczowych parametrów lamp, jaką jest ich cena. W sklepie http://www.solarex-iso.pl/ mamy możliwość zakupu zarówno zupełnie nowych, jak i używanych lamp. Nie wszystkich właścicieli solariów czy osób dopiero startujących z nowym biznesem stać na zakup nowego sprzętów. Wówczas lampy używane wydają się bardzo sensownym rozwiązaniem.

Źródło: http://www.solarex-iso.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *