Każdy miłośnik górskich wędrówek doskonale wie jak duże znaczenie ma odpowiedni ubiór. Źle dobrany nie tylko pogarsza komfort takiego podróżowania.

Ulubione obuwie górskie
Czasami może zwiększać ryzyko ewentualnego urazu. Jak zatem dobrze się przygotować? Jeżeli chodzi o obuwie górskie to warto zastosować się do kilku wytycznych, które uchronią nas przed najczęściej popełnianymi błędami. Buty trekingowe powinny być przede wszystkim wytrzymałe i wygodne. Mamy przecież chodzić w nich po górach a jak wiadomo górskie szlaki potrafią być sporym wyzwaniem. Jeżeli buty będą niewygodne to szybko przejdzie nam ochota do dalszego wspinania. Kolejnym ważnym elementem jest ich wodoodporność. Bardzo często w górnych partiach natkniemy się na śnieg. Bez odpowiedniej ochrony buty szybko przemokną a lepiej tego unikać. Buty górskie muszą zapewnić nam stabilność. W tym przypadku największe znaczenie ma podeszwa. Koniecznie musi być mocna i twarda. Dzięki temu ani żwir, ani kamienie nie będą nam straszne. Na jakości obuwia nie warto oszczędzać. Co prawda najtańsze buty górskie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Bardzo często nie wytrzymują one próby na stoku i po prostu rozlatują się. Warto wiedzieć, że do każdej pory roku przeznaczone są inne rodzaje obuwia.

Podsumowując latem lepiej postawić na przepuszczalność powietrza. Zimą natomiast na wodoszczelność i solidną podeszwę. Zarówno kobiety, jak i dzieci mogą wybrać specjalnie dla nich przygotowane rodzaje butów. Powszechnie wiadomo, że budowa stopy kobiecej różni się od męskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *